poniedziałek, 9 września 2013

Jak zorganizować kącik do czytania

Mimo ogromnej popularności "elektronicznego" e-czytnika, istnieje znaczna liczba ludzi, którzy lubią prawdziwe papierowe książki, dla których proces czytania, przewracania stron zamienia się w ceremonię i rytuał. Dlatego, jak dla każdej uroczystości, do czytania niezbędne jest stworzenie odpowiedniej atmosfery. W tym przypadku, oczywiście, wygodne i komfortowe miejsce, gdzie można naprawdę odpocząć.
Poniżej proponuje kilka ciekawych pomysłów na zorganizowanie wygodnego kąta do czytania.
Minimalny program
Miłośnicy minimalistycznego wnętrza, tych, którzy nie lubią czytać leżąc, lub tych, którzy mają mało miejsca w mieszkaniu, na pewno spodoba się prosta i zwięzła wersja z wygodnym fotelem, który znajduje się niedaleko biblioteki głównej. Należy zwrócić szczególną uwagę na oświetlenie. W tym przypadku najlepszym rozwiązaniem jest lampa podłogowa - odpowiednio dostosowane do wysokości. Użyteczny jest również dodatek jak podnóżek dla twoich stóp.

Miejsce pod słońcem
Dobrym rozwiązaniem byłoby poczytać na kanapie przy oknie . Oczywiście technika ta sama w sobie nie jest nowa, ale nadal warto zwracać uwagę na takie rozwiązanie. Jako oświetlenie, oprócz naturalnego światła z okna, są również zamontowanie lampy podłogowe lub kinkiet na ścianie.

Gniazdo
Jeśli przestrzeń w domu pozwala na organizacje mini-bibliotek, to można zaopatrzyć się w kanapę, wykonaną bezpośrednio na półce na książki. Może być również wnęka w otworze okiennym, lecz głębokość i szerokość musi być na tyle szeroka, że będziemy mogli wygodnie się rozsiąść. Ponadto, aby utworzyć kąt w wgłębieniu pomieszczenia może być przydatny specjalny konfigurowany regał.


  I więcej
Poniżej proponuje kilka różnych, ale równie ciekawe opcje dla wygodnego i pięknego miejsca do czytania.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz